Menü
Sepetim

Asus M5A99X EVO AMD 990X AM3+ Soket DDR3 Anakart

Asus M5A99X EVO AMD 990X AM3+ Soket DDR3 Anakart
2.El Ürün
Asus M5A99X EVO AMD 990X AM3+ Soket DDR3 Anakart
  • Stokt Adeti: 1
  • Ürün Kodu: M5A99X EVO
  • Stok Kodu: 5327
₺ 402
Nakit - Havale / EFT : ₺ 390

Kutusu ve faturası bulunmamaktadır. Mağazamızdan 2 ay garantili.


 

USB 3.0 Boost

USB 3.0 Boost

USB 3.0 UASP Özelliği ile Daha Hızlı Aktarım
Yeni ASUS USB 3.0 Boost teknolojisi, en son USB 3.0 standardı olan UASP’yi (USB Bağlantılı SCSI Protokolü) destekler. USB 3.0 Boost teknolojisi, USB cihazların aktarım hızını % 170'e kadar arttırılarak halihazırda etkileyici olan USB 3.0’ın hızına hız katmaktadır.ASUS yazılımı, herhangi bir kullanıcı etkileşimine gerek kalmadan, otomatik olarak uyumlu USB 3.0 çevre birimleri için veri aktarımlarını hızlandırmaktadır; 

  • Dünyada ilk defa USB 3.0 UASP desteği - anında 170% daha hızlı
  • Komple USB 3.0 Çözümü - çoğu USB cihazlar için performans artışı
  • Basit Tak & Hızlandır - Otomatik algılama sistemi her zaman en iyi performansı sağlar

> Click Here to Learn More
 

Dosya aktarımı yaparken ASUS usb 3.0 boost ile daha iyi bir performans sunar.

 

Dual Intelligent Processors 2 with DIGI+ VRM

ASUS’un dünyanın ilk Dual Intelligent Processors teknolojisi, anakartta iki adet yonganın kullanılmasına öncülük etmektedir - TPU (TurboV İşlem Birimi) ve EPU (Enerji İşlem Birimi). Yeni nesil Dual Intelligent Processors 2 ve DIGI+ VRM, programlanabilir mikroişlemciler ile güç beslemesini dijital bir standarda taşıyarak işlemciden gelen güç isteklerine (SVID) mükemmel derecede hassas cevap vermektedir. Bu, sınıfının en iyi enerji verimliliği, daha yüksek performans ve kaya gibi sağlam istikrar için var olan en hassas güç besleme teknolojisidir. ASUS DIGI + VRM sayesinde kullanıcılar sezgisel UEFI arabirimindeki farklı ayarlar ile güç faz performansı ve sistem voltajlarını kolayca ayarlayabilirler.


DIGI+ VRM

Yeni Dijital Güç Tasarım Çağına Hoş Geldiniz
Yeni ASUS DIGI + VRM tasarımı, anakart güç besleme sistemini yeni dijital standarda yükseltmektedir. Dijital mimari, VRM yayık spektrumu devreye sokarak frekansları dinamik olarak ayarlamakta ve böylece elektromanyetik paraziti yarı yarıya indirerek sistem kararlılığını artırmaktadır. %30’a kadar fazladan akım kapasitesi için yükseltilmiş CPU/Kuzey Köprüsü akım kabiliyeti ve artırılmış gerilim aralığı için CPU/Kuzey Köprüsü besleme yolu ince ayarı gibi özel DRAM güç kontrolleri ile sistem performansı kişiselleştirilebilmektedir. DIGI + VRM dijital güç tasarımı, optimize edilmiş performans, en yüksek sistem kararlılığı ve daha yüksek güç verimliliği sağlamak için kullanıcılara güç kontrolünde üstün bir esneklik ve mükemmel bir hassasiyet sağlamaktadır.


 

TPU

Turbo İşlemci
ASUS'un basit anakart tuşu veya AI Suite II programı ile performansınızı ortaya çıkarın. TPU yongası, Auto Tuning ve TurboV fonksiyonları aracılığıyla hassas voltaj kontrolü ve gelişmiş izleme olanakları sunmaktadır. Auto Tuning, kullanıcı dostu bir yolla hızlı ve stabil saat hızları için sistemi otomatik olarak optimize etme seçeneği sunarken, TurboV de farklı kullanım koşullarında en iyi performansı sağlamak için CPU frekansları ve oranlarını ayarlamada sınırsız özgürlük sunmaktadır

EPU

Bütün Bileşenlerde Enerji Verimliliği
Anakartın üzerinde yer alan basit bir düğme veya AI Suite II programı aracılığıyla dünyanın ilk gerçek zamanlı güç tasarruf yongasını devreye sokun. Bilgisayarın o esnadaki yükünü otomatik olarak hesaplayan ve güç tüketim dağılımını buna göre akıllı bir biçimde dengeleyen teknoloji ile sistemin bütününde enerji tasarrufu elde edebilirsiniz. Bu, aynı zamanda fan gürültüsünün azalmasını ve bileşenlerin ömrünün uzamasını sağlamaktadır! 


Auto Tuning

Otomatik Sistem Yükseltme
Auto Tuning ile otomatik olarak üst seviye, fakat kararlı overclock sonuçları elde edebilirsiniz! Dâhili kararlılık testi ile Auto Tuning, yeni başlayan kullanıcıların hiçbir masrafa girmeden işlemcilerinin performansını yükseltmelerini mümkün kılmaktadır.

ASUS'a Özgü Teknolojiler

UEFI BIOS (EZ Mode)

Esnek ve Kolay BIOS Arabirimi
ASUS anakartlara özel, fare ile kontrol edilebilen grafiksel arayüze sahip UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) BIOS, iki farklı seçilebilir moda sahiptir. Kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan UEFI, klavye ile kontrol edilen geleneksel BIOS’un çok ötesinde bir kolaylık sağlayarak hızlı kaydırma gibi özelliklerle esnek ve rahat bir kullanım sunmaktadır. Kullanıcılar, işletim sistemlerini kullandıkları rahatlıkla EUFI BIOS içerisinde gezinebilirler. Hızlı ve basit overclock ve BIOS ayarlarının paylaşımı, F12 kısayol tuşuna atanmış ekran görüntüsü alma özelliğiyle sağlanmaktadır. Özel EZ Mode, sık kullanılan ayarları içerirken Advanced Mode, ayrıntılı DRAM bilgileri dâhil, derinlemesine ayarlar sunarak çok daha karmaşık sistem kontrolü talep eden deneyimli performans tutkunlarının ihtiyaçlarını karşılamaktadır


ASUS’a Özgü Arayüz

  • EZ Mode’da sıkça kullandığınız bilgileri ve ayarları görebiliyorsunuz. Kullanıcılar sistem performans ayarlarını seçip, boot disk önceliklerini simgeleri sürükleyip bırakarak ayarlayabiliyorlar. Performans tutkunları için tasarlanan Advanced Mode’da detaylı DRAM ayarları ve belleklerin tüm bilgilerini görebileceğiniz bir sayfa yer alıyor.

  

AI Suite II

Yenilikçi ASUS özelliklerine tek noktadan erişim
Kullanıcı dostu arayüzü ile ASUS AI Suite II, tüm ASUS özelliklerini basit kullanımlı bir paket içinde birleştirmektedir. AI Suite II , kullanıcıların overclock, enerji yönetimi, fan hızı, voltaj ve ısı algılayıcı okumalarını denetlemelerini sağlar. Bu hepsi bir arada yazılım, farklı programlar arasında geçiş yapmaya gerek kalmadan, kullanımı kolay çeşitli özellikleri bir raya getirmektedir.

 

En Son Aktarım Teknolojisi

SATA 6Gb/s Desteği

AMD® A75 FCH Southbridge yonga seti yerleşik 6 GB/s veri transferi imkânı sunan yeni nesil Serial ATA (SATA) arabirimini desteklemektedir. ASUS, ekstra SATA 6GB/s portları ile gelişmiş ölçeklenebilirlik ve daha hızlı veri aktarımı sunarken mevcut veri yolu bant genişliğini de iki katına çıkarmaktadır.


Tam USB 3.0 Entegrasyonu

İki kat erişim, iki kat kolaylık
ASUS’un ön ve arka panel için sağladığı USB 3.0 desteği ile toplamda 8 adet USB 3.0 portu kullanıcılara sunulmaktadır. USB 2.0’a göre 10 kat daha yüksek performans sunan bu arabirim ile tak & çalıştır kolaylığını deneyimleyin. Tüm bunlar yeni nesil ASUS anakartlar ile size mükemmel performans ve büyük kolaylık sağlıyor. 


İşlemci, Yonga Seti ve Grafik Özellikleri

AMD® FX Serisi 8 çekirdekli İşlemli için AMD® Socket AM3+

AMD® FX™-Series / Phenom™ II / Athlon™ II / Sempron™ 100 Series Processors (socket AM3+/AM3)
M5A99X EVO AMD Socket AM3+ desteği veren son teknolojili 8 çekirdeğe sahip, üst seviye overclock performansı ve düşük enerji tüketimi sunan bir anakarttır. AMD Turbo CORE Teknolojisi 2.0 ve HyperTransport 3.0 üzerinden sistem bus 'ını 5200MT/s 'ye kadar hızlandırma. Ayrıca bu anakart 32nm üretim prosesi desteği de sunmaktadır.

AMD® 990X Yonga Seti

AMD 990FX yongaseti 5.2GT/s Hyper Transport 3.0 arayüz desteği ve PCI Express2.0 x 16 grafik desteği sunmaktadır. AMD 'nin son teknolojisi AM3+ desteği ve çoklu-çekirdek ile sisteminiz için yüksek overclock performansı sunar.

Quad-GPU SLI ve Quad-GPU CrossFireX Desteği

Çoklu-GPU Çözümleri, Senin Seçimin
M5A99X EVO ile birlikte hem SLI hem de CrossFireX çözümlerini kullanabilirsiniz.Bu anakart AMD 990FX/SB950 platformu ile PCIe çoklu GPU konfigürsayonuna sahiptir. Daha önce deneyimlemediğiniz yeni oyun tecrübesi yaşamaya hazır olun.

RoHS

Yeşil ASUS ve ErP Ready

Bu anakart ve Avrupa Birliği’nin ErP (Energy-related Products) standartlarıyla uyumludur. ErP standartları ürünlerin belli enerji verimliliği koşulları içinde enerji tüketimi yapması gerektiğini belirtir. Bu ASUS´un doğayı korumayı hedefleyen, enerji verimliliği sağlayan karbon ayak izini azaltan ürünler üretmesi ve kullanıcılarının sağlıklarını düşünerek çevre korumasını sağlayan ürünler tasarlamasıyla paralel doğrultudadır.

M5A99X EVO Ürününe Genel Bakış

Diğer ASUS Özellikleri

TurboV

Kolay ve Gerçek Zamanlı Hız Aşırtma

Power eSATA

eSATA çözüm ek güç kaynağına ihtiyaç duymadan harici SATA aygıtları kullanmanıza olanak tanıyarak eSATA bağlantısı ve güç kaynağı birleştirir.

Q-Design

ASUS Q-Design En kolay OC Sağlar.

MemOK!

Önyükleme esansında tek tuşla bellek uyumluluğu sağlayın

Fan Xpert

Serin ve Sessiz Soğutma!

 

100% Japon Yapımı katı kapasitörler

100% Japon Yapımı katı kapasitörler

Soket YapısıAMD AM3+
Yonga SetiAMD 990X
Bellek DesteğiDDR3
SATA PortlarıSata 3.0GB/s, Sata 6.0GB/s
USB PortlarıUSB 2.0, USB 3.1
Yol DesteğiPCI-E 2.0
Çoklu Ekran KartıNvidia SLI, AMD CrossFireX

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi